foksdesigne

עיצוב חדרים

לכולנו יצא אי פעם להיות דיירים של דירה קטנה. עיצוב חדרים בדירה גדולה הוא אתגר, אבל עיצוב של דירה קטנה, הוא אתגר הרבה יותר גדול. הוא דורש קונספט וחשיבה, תכנון וגם רכישה של פריטים נכונים. קטנים, יש לומר. חדר קטן מזמין פריטים קטנים, כדי לשמור על הפרופורציות.
דירות קטנות אגב, הן לא רק דירות סטודנטים. במטרופולינים גדולים כמו תל אביב וניו יורק, יש המון דירות סטודיו או לופטים המוגדרים כדירות קטנות. זוהי עובדה שהיא תוצאה של צפיפות באזור אורבני מבוקש.
ובכל זאת למרות שמדובר בדירה קטנה, היא יכולה להיות מרשימה, נוחה ולא צפופה, ומילת המפתח היא מדויקת, כי כאשר מדובר בחדר קטן, לא דוחסים לתוכו כלום והכול מדוד.

עיצוב חדרים foksdesigne

עיצוב חדרים, דירות קטנות

עיצוב חדרים דירות פוקס דיזיין

הבעיה של דירות קטנות, שמהר מאוד הן יכולות להיראות כמו מחסן שזרקו אליו מכל הבא ליד. דווקא בשל גודלה הקטנה של הדירה, יש לשקול מה לרכוש, איפה להציב, ליד מה? ואיך בכל זאת למרות חיסרון הגודל, לתת הרגשה של חדר גדול, מאורגן ומעוצב. סידור חדר כזה הוא אתגר עצום.
כיוון שלא ניתן להגדיל את חלל החדר, ניתן ליצור בו אשליה של גובה, נפח ועומק עם הרבה אור שבדרך כלל מגדיל כל חלל. זה יכול להיות אור מלאכותי או טבעי. צריך לשים לב שאנו מעצבים חלל שיש בו תנועה של אוויר ומרחב, למרות היותו קטן.
את מוקדי העניין אפשר לפזר בחלל, כמו שידה, שולחן, אומנות ועוד. הם יוצרים עניין ולא משקפים את גודלו ה'קטן של החדר. לשם כך אנו נצטרך להתפטר מעומס וליצור פונקציונאליות נוחה.

עיצוב חדרים בסגנון מינימלי, דורש סידור חדר כאשר מראש יש תכנון מדויק. כל בחירה של עיצוב תשפיע ושתנה את החלל הקטן ולכן זה לא יכול להיות ספונטני. חשוב להגדיר מראש מה רוצים, וללכת עם זה.

כיוון שמדובר בעיצוב מינימלי, זה אומר שכל פריט, חפץ או ריהוט אינן מיותרים, יש להם תפקיד בחלל, והם לא ייראו מיותרים גם לפי שנכנס לחלל הזה. עיצוב מינימלי אינו מתרכז רק במה שיש בתוך החלל, אלא בעיצוב של החלל עצמו. גם הוא צריך להיות נקי, אסתטי ומאוד מסודר, כמו האפיונים השייכים לעיצוב בז'אנר הזה.
בנוסף הצבעים יהיו רכים ומשתלבים. גם להם יש תפקיד לא להעמיס על העיניים ולשמור על סגנון נקי.

עיצוב חדרים וסידור חדר בסגנון מינימלי

עיצוב חדרים מינימלי פוקס דיזיין

עיצוב חדרים בסגנון אקלקטי

אקלקטיזם הוא סגנון שנוצר בשבדיה בשנות ה-20. בשנים האחרונות הוא הפך לאחד מסגנונות העיצוב הכי פופולריים ויש היום בתים ודירות רבות המעוצבות בסגנון הזה. הוא החל את דרכו דרך ארכיטקטים ואמנים אשר ביקשו לחרוג מהסגנונות שהיו קיימים בזמנו כמו הסגנון הקלאסי, ויצרו סגנון ייחודי ואישי שעומד בפני עצמו.
כאשר רוצים לעשות עיצוב חדרים או סידור חדר בסגנון זה, "שואלים" למעשה כל מיני חפצים ופריטים, מרקמים וחומרים מכל מיני סגנונות עיצוב חדרים, כאשר החוכמה הגדולה היא ליצור איזה שהוא מכנה משותף שיוצר מראה מגובש של מרקם, צורה וצבע.

ממש כמו באופנה של בגדים, לא כל המראות עשויים להשתלב יחד, וגם את אלה שכן, צריך לחבר בצורה הנכונה. זה מה שעושים גם עם עיצוב אקלקטי, בוחרים כל מיני פריטים מעניינים ויוצרים את החיבורים הנכונים ביניהם. זה צריך להיות מעניין בניגודים שעושים טוב, שעובדים בהרמוניה.
מלבד ערבוב של סגנונות שונים, מדובר גם על עיצוב חדרים וחלל בסגנון ישן עם סגנון מודרני, איחוד של סגנונות ומינימום עומס.

עשוי לעניין אותך: עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרים לבנות

כאשר אנו חושבים על עיצוב חדרים לבנות, רבים מאיתנו מיד חושבים על דבר אחד – הצבע ורוד. אנחנו מדמיינים קירות ורודים, מיטה עם מצעים ורודים, שטיח ורוד, שולחן ורוד, ואם אפשר גם ארון ורוד. מסתבר שלא בכך מסתכם עיצוב חדרים לילדות – הן מתחברות גם לסגנונות מתוחכמים יותר, שבוודאי יעשו לכם קצת פחות ורוד בעיניים. אז על מה כדאי לחשוב כאשר מעצבים חדר לילדה או לנערה? הנה כמה דברים שאתם חייבים לקחת בחשבון.

עיצוב חדרים – קודם הצבעים

אז אמנם לא חייבים לבחור בוורוד, ולא חייבים להשתמש רק בוורוד, אולם בכל זאת כדאי לבחור כבר בראשית התהליך פלטה בת שניים או שלושה צבעים שמחמיאים זה לזה ויוצרים הרמוניה. מרגע שבחרתם, יחד עם הילדה כמובן, את הצבעים לחדר, כדאי לבחור פריטים רק באותם גוונים. על ידי בחירת צבעים מראש, תוכלו לוודא שגם אם אין לכם כישרון עיצובי מיוחד, החדר ייראה בסופו של דבר לכל הפחות הרמוני. לצורך האיזון, מומלץ לבחור לפחות צבע נייטרלי אחד – כמו לבן, שחור, אפור או קרם, שיגרום להכל להתחבר.

דבר נוסף שכדאי לחשוב עליו הוא גודל החדר. עיצוב חדרים קטנים אינו דומה לעיצוב חדרים גדולים ומרווחים כלל, ועל מנת לעצב את החדר באופן מיטבי יש לעשות זאת בהתאם לגודלו. אם החדר קטן, כדאי לתכנן את הריהוט בחדר באופן שישאיר מספיק מרחב, לדוגמה על ידי מיקום פתרונות אחסון מתחת למיטה. אם החדר דווקא מרווח, מומלץ לתכנן את הריהוט באופן שיגרום לחדר להיראות עדיין חם ואינטימי, ופחות גדול וקר, בכל זאת – מדובר בחדר של ילדה.

עיצוב שעונה על הצורך

נקודה שלישית שכדאי לחשוב עליה כאשר אתם מעצבים את החדר היא הצורך – מה הפונקציה של החדר? לאילו צרכים עושים בו שימוש? לדוגמה, בעת עיצוב חדרים לנערות, יש לתת מענה לכל השימושים שעושה הנערה בחדר – למידה, אירוח חברות, וכמובן שינה, תחביבים וכדומה. עיצוב פונקציונלי לחדר של נערה, למשל, יכלול כנראה שולחן כתיבה, מיטה, ארון, מראה, ואולי כיסא או שניים אשר יאפשרו לה לארח חברות בנוחות. בסופו של דבר, עם כל הכבוד לעיצוב, חדר הוא לא רק ליופי – צריך להיות לילדה או לנערה נעים לחיות בו ולנהל בתוכו את שגרת היום שלה. עיצוב חדרים משפיע באופן לא מבוטל על האנרגיות ועל מצב הרוח, ולכן כדאי להשתדל עד כמה שאפשר ליצור עבור הילדה חלל נעים ומשמח.

ראו גם:עיצוב פנים מודרני | פנג שואי חדר שינה

עיצוב חדרים אקלקטי

מלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם: