foksdesigne

עיצוב חדרים

לכולנו יצא אי פעם להיות דיירים של דירה קטנה. עיצוב חדרים בדירה גדולה הוא אתגר, אבל עיצוב של דירה קטנה, הוא אתגר הרבה יותר גדול. הוא דורש קונספט וחשיבה, תכנון וגם רכישה של פריטים נכונים. קטנים, יש לומר. חדר קטן מזמין פריטים קטנים, כדי לשמור על הפרופורציות.
דירות קטנות אגב, הן לא רק דירות סטודנטים. במטרופולינים גדולים כמו תל אביב וניו יורק, יש המון דירות סטודיו או לופטים המוגדרים כדירות קטנות. זוהי עובדה שהיא תוצאה של צפיפות באזור אורבני מבוקש.
ובכל זאת למרות שמדובר בדירה קטנה, היא יכולה להיות מרשימה, נוחה ולא צפופה, ומילת המפתח היא מדויקת, כי כאשר מדובר בחדר קטן, לא דוחסים לתוכו כלום והכול מדוד.

עיצוב חדרים foksdesigne

עיצוב חדרים, דירות קטנות

עיצוב חדרים דירות פוקס דיזיין

הבעיה של דירות קטנות, שמהר מאוד הן יכולות להיראות כמו מחסן שזרקו אליו מכל הבא ליד. דווקא בשל גודלה הקטנה של הדירה, יש לשקול מה לרכוש, איפה להציב, ליד מה? ואיך בכל זאת למרות חיסרון הגודל, לתת הרגשה של חדר גדול, מאורגן ומעוצב. סידור חדר כזה הוא אתגר עצום.
כיוון שלא ניתן להגדיל את חלל החדר, ניתן ליצור בו אשליה של גובה, נפח ועומק עם הרבה אור שבדרך כלל מגדיל כל חלל. זה יכול להיות אור מלאכותי או טבעי. צריך לשים לב שאנו מעצבים חלל שיש בו תנועה של אוויר ומרחב, למרות היותו קטן.
את מוקדי העניין אפשר לפזר בחלל, כמו שידה, שולחן, אומנות ועוד. הם יוצרים עניין ולא משקפים את גודלו ה'קטן של החדר. לשם כך אנו נצטרך להתפטר מעומס וליצור פונקציונאליות נוחה.

עיצוב חדרים בסגנון מינימלי, דורש סידור חדר כאשר מראש יש תכנון מדויק. כל בחירה של עיצוב תשפיע ושתנה את החלל הקטן ולכן זה לא יכול להיות ספונטני. חשוב להגדיר מראש מה רוצים, וללכת עם זה.

כיוון שמדובר בעיצוב מינימלי, זה אומר שכל פריט, חפץ או ריהוט אינן מיותרים, יש להם תפקיד בחלל, והם לא ייראו מיותרים גם לפי שנכנס לחלל הזה. עיצוב מינימלי אינו מתרכז רק במה שיש בתוך החלל, אלא בעיצוב של החלל עצמו. גם הוא צריך להיות נקי, אסתטי ומאוד מסודר, כמו האפיונים השייכים לעיצוב בז'אנר הזה.
בנוסף הצבעים יהיו רכים ומשתלבים. גם להם יש תפקיד לא להעמיס על העיניים ולשמור על סגנון נקי.

עיצוב חדרים וסידור חדר בסגנון מינימלי

עיצוב חדרים מינימלי פוקס דיזיין

עיצוב חדרים בסגנון אקלקטי

אקלקטיזם הוא סגנון שנוצר בשבדיה בשנות ה-20. בשנים האחרונות הוא הפך לאחד מסגנונות העיצוב הכי פופולריים ויש היום בתים ודירות רבות המעוצבות בסגנון הזה. הוא החל את דרכו דרך ארכיטקטים ואמנים אשר ביקשו לחרוג מהסגנונות שהיו קיימים בזמנו כמו הסגנון הקלאסי, ויצרו סגנון ייחודי ואישי שעומד בפני עצמו.
כאשר רוצים לעשות עיצוב חדרים או סידור חדר בסגנון זה, "שואלים" למעשה כל מיני חפצים ופריטים, מרקמים וחומרים מכל מיני סגנונות עיצוב חדרים, כאשר החוכמה הגדולה היא ליצור איזה שהוא מכנה משותף שיוצר מראה מגובש של מרקם, צורה וצבע.

ממש כמו באופנה של בגדים, לא כל המראות עשויים להשתלב יחד, וגם את אלה שכן, צריך לחבר בצורה הנכונה. זה מה שעושים גם עם עיצוב אקלקטי, בוחרים כל מיני פריטים מעניינים ויוצרים את החיבורים הנכונים ביניהם. זה צריך להיות מעניין בניגודים שעושים טוב, שעובדים בהרמוניה.
מלבד ערבוב של סגנונות שונים, מדובר גם על עיצוב חדרים וחלל בסגנון ישן עם סגנון מודרני, איחוד של סגנונות ומינימום עומס.

עשוי לעניין אותך: עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרים אקלקטי

מלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם: