עיצוב פנים

עיצוב חדרי ילדים – טיפים נבחרים

עיצוב חדר ילדים פוקס דיזיין

ילדים קטנים אוהבים להרגיש שיש להם שליטה רבה ככל האפשר בחייהם. הם לומדים להיות עצמאיים, לגבש את האישיות שלהם ולקחת אחריות, ומנסים בדרכים שונות להרגיש שהם אלה שקובעים. הם עושים זאת על ידי חיקוי ההורים במשחקי תפקידים, דאגה לבובות וכדומה. אחת הדרכים אשר באמצעותה ניתן ללמד ילדים כיצד לקבל אחריות ולהיות עצמאיים היא על ידי עיצוב החדר שלהם. איך לעשות את זה? הנה כמה טיפים לגבי עיצוב חדרי ילדים שמאפשר גם לילד הקטן להרגיש גדול.

עיצוב חדרי ילדים ביחד

הטיפ הראשון על מנת לגרום לילד שלכם להרגיש שהוא חלק מהמשימה הוא כמובן לשתף אותו. אם תצליחו לרתום את הילד למשימה, תראו שיש לו הרבה מה להגיד – על צבעים, על רהיטים, על משחקים שהוא רוצה ופחות רוצה בחדר שלו. לפעמים, כדאי לתת לילד כמה אפשרויות, לדוגמה של צבעים לצביעת הקירות, ולתת לו את האפשרות לבחור. כך, מצד אחד תגבילו אותו באופן שאתם רואים לנכון ולא תמצאו את עצמכם בוקר אחד עם קיר בצבע מרקר צהוב; ומצד שני, תעניקו לו את האפשרות לבחור ולהרגיש שסומכים עליו ושמקשיבים לו. גם אם אתם מעצבים את החדר בעזרת מעצב פנים, כפי שרבים בוחרים לעשות, כדאי לזכור לתת לילד אפשרויות בחירה בתהליך.

חדר שהילד יכול להשתמש בו

טיפ נוסף שיהפוך את חדר הילדים לפונקציונלי במיוחד עבור הילד הוא נגישות. כשאתם מעצבים חדר ילדים, מומלץ לדאוג שהילד יוכל להיות עצמאי בחדר שלו, ולכן הוא צריך להתאים למידותיו. לדוגמה, כדאי שהילד יוכל להגיע בעצמו לכל המשחקים בחדר שלו, כמובן לאלה בהם הוא כבר יכול לשחק לבד, על מנת שירגיש שהחדר הוא שלו, בשבילו ומותאם לצרכיו. חדר שבו כל הפריטים נגישים לילד יאפשר לו לעשות הרבה יותר שימוש במה שיש לו בחדר, ולכם לטרוח הרבה פחות בהוצאת משחקים מהמדף לפי בקשה. כשהילד יכול להגיע לחפצים שלו, זה יקל עליו גם לקבל את האחריות להחזיר אותם למקום ולדאוג שחדרו נשאר מסודר. בסופו של דבר, הילד ישמח להרגיש עצמאי, ואתם תוכלו ליהנות מחוויית השותפות המגבשת עמו.

ראו מידע אודות: פנג שואי כללים | פנג שואי חדר שינה | עיצוב חדרים | עיצוב פנים מודרני

חזרה לדף הבית