עיצוב פנים

עיצוב פנים מודרני – מה זה אומר?

עיצוב פנים מודרני רעיונות לעיצוב הבית

בעיקר בעידן המודרני, בו שגרת החיים שלנו, הצרכים שלנו והתכנים אליהם אנחנו נחשפים משתנים ללא הרף, גם בעיצוב הפנים מתרחשות תמורות. נדמה כי בכל רגע משתנה סגנון העיצוב שנחשב טרנדי ומבוקש, ובכל פעם מחדש אנחנו מבקשים להתאים את עצמנו לסגנון הפופולארי הנוכחי. בשנים האחרונות, התגבש סגנון עיצוב פנים מודרני שמאפיין בתים רבים, ומתאים במיוחד לרוח התקופה. מדי פעם אמנם חלים שינויים קטנים, אולם אין ספק שאם אתם חפצים בסגנון עיצוב פנים מודרני קלאסי, יש כמה מוטיבים שאתם יכולים לשמר בביתכם אשר כנראה יוסיפו להיות רלוונטיים ואופנתיים לאורך השנים הקרובות.

עיצוב פנים מודרני – מינימליזם זו המילה האחרונה

אין ספק כי אחד הסגנונות שצוברים תאוצה בשנים האחרונות והופכים נפוצים יותר ויותר הוא המינימליזם. לא מדובר רק בסגנון עיצוב, אלא בתפיסת עולם של ממש הגורסת כי less is more, ומנסה להתנגד לתרבות השפע והצרכנות שהושרשה בנו כה עמוק לאורך העשורים האחרונים, כתוצאה מהצמיחה הטכנולוגית ומהשינויים החדים בהיקפי הייצור. מבחינה עיצובית, סגנון מינימליסטי משמעותו שימוש בקווים נקיים, ללא גינונים מיותרים. במקום להוסיף לבית עוד ועוד חפצים, יש לעשות זאת בטוב טעם על מנת שלא ליצור עומס יתר, ולאפשר לסביבה להיות נעימה ומרגיעה.

אולם לא די בכך – לפי אורח החיים המינימליסטי, כדאי למעט ברכישת חפצים מיותרים וודאי לא כאלה שאינם שימושיים לאורך זמן. עדיף לרכוש פריטים שאתם יודעים שישמשו אתכם וישמחו אתכם למשך תקופה ארוכה. אחד הביטויים של זה הוא למשל שימוש בריהוט מודולרי – סגנון ריהוט שדווקא רותם את היכולות הטכנולוגיות על מנת לחסוך מקום בביתכם, ולאפשר לכם להחזיק בפחות פריטים. ריהוט מודולרי מסוגל למלא כמה פונקציות – לדוגמה, ספה שיכולה גם להיפרד לכורסאות או להיפתח למיטה. אמנם לא מדובר בריהוט זול, בדרך כלל, אולם הוא עשוי להתאים במיוחד לאורח החיים העירוני, לדירות קטנות וכדומה.

צבעוניות מנצחת

אחד הדברים שהכי חשוב לתת עליהם את הדעת על מנת ליצור עיצוב פנים מודרני יוקרתי הוא כמובן הצבעים. צבעוניות עמוסה מסוגלת להפוך אפילו סלון מינימליסטי שעוצב בטוב טעם ולפי צו האופנה הנוכחי לבלאגן מיושן. הטרנד השולט בסגנון עיצוב פנים מודרני הוא שימוש בצבעים ניטרליים יחסית, והוספת נגיעות צבע, אפילו צבעים בוהקים כמו צהוב או ירוק, כדי לשדרג את המראה ולעשותו מעניין יותר. אם לא ניחנתם בכישרון עיצוב ואתם מתקשים בעיצוב ביתכם, מומלץ לפנות לחברה המתמחה בעיצוב פנים, ולא לוותר על יצירת בית החלומות שלכם.

ראו עוד כאן: סידור חדר | פנג שואי טיפים | עיצוב פנים סלון | רעיונות לעיצוב הבית