foksdesigne

עיצוב פנים מודרני

יש כאלה שזה אולי יישמע להם מוזר, אבל תרבות עיצוב הפנים, כמו גם האופנה, סביבת החיים שלנו והטרנדים של עיצוב פנים מודרני ב-2019, משקפים את מצבנו החברתי, את התרבות בעולם. הכמיהה שלנו להגשים את עצמנו בעולם דיגיטלי. טיפוח החלומות שלנו והשקט שאנו זקוקים לו כשאנו שבים הביתה.
כאשר קושרים את כל הקשרים, של תרבות, עולם, טכנולוגיה וחלומות, נוצר טרנד. הוא בדרך כלל לא נוצר יש מאין, הוא משרת צורך אנושי למרות שהוא טרנד של עיצוב הבית, אבל מי חי בבתים אם לא אנשים?
האפיונים של הטרנדים לשנה זו, מספקים את הרצונות האנושיים שלנו. מצד אחד עיצוב פנים, מצד שני מבט נוסטלגי על מה שהיה. הם לא מנותקים, הם שזורים זה בזה ובאים לידי ביטוי יחד.

עיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני טבעי

ההסתגרות מול המחשב, הלפטופ, הרשתות החברתיות והעולם הדיגיטלי, גרמו לאנשים להסתגר בתוך פינות. התקשורת לא אישית, לא קרובה, דיגיטלית, נשענת על פוסטים וחשבון באינסטגרם. אנחנו מתגעגעים למגע אנושי, לשיח שהוא לא מאחורי המקלדת ולדברים הכי הפוכים מטכנולוגיה מתקדמת- לטבע וקצת שקט..

משום כך אחד הטרנדים הכי חזקים בעיצוב הבית ב-2019 יהיה שימוש נרחב בחומרים טבעיים כמו שיש , עץ, בטון ואבנים. בעיקר לא מעובדים, עם טקסטורה טבעית, שגם אם אתם יושבים כל היום מול המחשב, תרגישו קצת טבע לידכם. כדי אומנות בעבודת יד, משהו שמרגיש אישי, אנושי, שעוטף את הבית ומחמם את האווירה בחיבור לטבע.
כל החומרים הטבעיים הולכים להיכנס, והם נוסטלגיים. חומרי גלם כמו בטון לבן וחצץ שאפיינו תקופה תמה ופשוטה כמו פעם בקום המדינה, חוזרים ובגדול.

ידוע הוא כי מה שמאפיין עיצוב פנים-מודרני לפי הספר, הם חללים נקיים, קווים ישרים, ניגודים, והעיצוב הזה מזמן כבר מולך בהרבה בתים. מצד אחד הוא מינימלי, עוסק בחומרים ובטרנדים הכי חדשים. מביא עיצוב פנים שהוא גם טכנולוגי וקל לתחזק אותו, אבל מצד שני הוא יכול להיות קר כמו קרח וכאשר מדובר בבית, זה לא יתרון.

במשך שנים, מנסים אדריכלים ומעצבי פנים "לעגל את הפינות" של העיצוב הזה ולכופף את הקשיחות שלו, ולא תמיד זה מצליח. השנה זה אולי הולך לקרות. לבתים ייכנסו רהיטים מעוגלים כמו שהיו מודרניים בשנות הוינטאג' העליזות והצבעוניות. יחד עם כורסאות, ספות מרופדים בקטיפה. ייכנס גם- שולחן קפה במראה וינטאג' ושטיח אובלי. החוקים נשברים, גם הקווים הישרים מתעגלים קצת ומוסיפים רוך. ואם לא מספיק לעגל אותם בסלון, גם מיטה זוגית עגולה הופכת להיות המילה האחרונה בתחום עיצוב חדרי השינה.

עיצוב פנים עם טיפת חום

עיצוב פנים מודרני פוקס דיזיין

עיצוב פנים מודרני לפי פנטון העולמית

עיצוב פנים חייב להיות הכי מתקדם והכי עדכני. גם השנה הוא יעשה שימוש בצבעים עליהם הכריזה חברת הצבעים האמריקאית פנטון כצבעים של 2019. מדי שנה יש לומר מתכנסים כל המי ומי של מומחים, אומנים ומכתיבי טרנדים, וממתינים בשקיקה להכרזה של חברת פנטון על הצבעים המודרניים של השנה.
הם יהיו חלק מהאופנה, מחומרי גלם של בנייה, מצבעי קירות, מצבעי דפוס וגם מהצבעים שייכנסו לבתים.

הגעגועים לטיפת חום ואנושיות, נוכח הקור של העולם הדיגיטלי, עידן ההישגים וההייטק מביאים את הצבע "הקורל החי" לקדמת החיים. הוא מסמל את התקופה, מצטרף לירוק שכבר עמוק בפלטת הצבעים של חיינו ומוסיף שמחה לחיינו. זהו צבע כפי שמגדירה אותו חברת פנטון "אלמוג חי בחום, אך אבל מתון, מספק נחמה ונוחות בסביבה משתנה של מדיה וטכנולוגיה דיגיטלית". מס' 16-1546, אם אתם רוצים להזמין אותו מהקטלוג של פנטון העולמית.

עשוי לעניין אותך: עיצוב פנים סלון | רעיונות לעיצוב הבית

רעיונות ליצירת עיצוב פנים מודרני

בשנים האחרונות נוצר סגנון עיצוב מודרני, אליו אנחנו נחשפים שוב ושוב במרחבים השונים: במגזינים העוסקים בעיצוב; בעמודי אינסטגרם פופולאריים; בתמונות בפינטרסט; בסרטוני יוטיוב רבים ועוד. קשה להתגבר על הפיתוי ולא להכריז פעם בשבוע על עיצוב הבית מחדש לפי שיגעון חדש שנתקלנו בו ברשת, אולם בהחלט יש טיפים שונים שיכולים לסייע לנו לעצב גם את הבית שלנו בסגנון עיצוב פנים מודרני, שימשיך ככל הנראה להיות רלוונטי לפחות בשנים הקרובות. הסגנון המודרני מתאפיין בפשטות יחסית, וזה נוח במיוחד עבורנו, כי כדי לעצב את הבית בסגנון המבוקש אנחנו יכולים לפעמים לבצע התאמות מינוריות ולא בהכרח לקנות סלון חדש ולזרוק את כל החפצים שלנו לפח. אז איך בכל זאת נצליח לעצב את הבית שלנו בסגנון המודרני האהוב כל כך? לפניכם כמה טיפים שעשויים לסייע לכם להבין את הרעיון הכללי וליישם בעצמכם.

הכלל הראשון – חיסכון

הכלל הראשון והחשוב ביותר כשזה מגיע לנושא של עיצוב פנים מודרני הוא חיסכון. בניגוד לשנים בהן העיצובים הפופולאריים התאפיינו בעומס יתר, עיצוב פנים בסגנון מודרני מתאפיין דווקא בקווים נקיים ופשוטים, שאינם מעמיסים על העין ויוצרים הרמוניה. החללים המעוצבים בסגנון מודרני הם לעתים קרובות חללים חסכוניים, שיש בהם מעט רהיטים, וגם אלו מתאפיינים בקווים נקיים ופשוטים. כיום, פעמים רבות נעשה גם שימוש בריהוט מודולרי, כלומר בפריטי ריהוט שיש להם כמה פונקציות – ספה שיכולה להפוך למיטה, שידה שיכולה לשמש גם כשולחן וכדומה. מן הסתם, הריהוט המודולרי מתאים במיוחד לחללים קטנים כמו דירות בבניינים רבי קומות בערים הגדולות, אולם הוא מבטא שאיפה משמעותית של הדור הזה – אנחנו מעוניינים בפריטים חסכוניים שיש להם כמה שימושים, ותכלית אחת לא תמיד מספיקה לנו.

עיצוב פנים מודרני – איך זה נראה?

מוטיב נוסף שנראה לעתים קרובות בחללים המעוצבים בסגנון מודרני הוא שימוש בחומרים ספציפיים. חומרים נפוצים מאוד הם מתכת, אבן ועץ, שבהם נעשה שימוש בעיצוב של הרבה מהפריטים הפופולאריים ביותר שאנחנו רואים היום. אין ספק שתוספת של שולחן מתכתי או של כיסאות עץ פשוטים לבית, תתרום למראה יותר מודרני ועדכני. בהמשך לכך, השימוש בחומרים אלה יוצר גם פלטת צבעים ניטרלית יחסית – אפור, חום וצבעים ניטרליים נוספים, שגם היא מאפיינת מאוד את סגנון העיצוב המודרני. את הצבעוניות הזו ניתן לתבל באמצעות פריטים ססגוניים יותר, כמו מסגרות לתמונות בצבעים נועזים או רהיט דומיננטי בצבע בוהק, שיעניקו לעיצוב הבית שלכם טאץ' יותר אישי וחם.



עיצוב פנים מודרני foksdesigne.com

מלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם: