foksdesigne

פנג שואי טיפים

איך לשחרר את האנרגיה בבית?
כולם רוצים לקבל מדריך של פנג שוואי טיפים, אשר יעניק להם מושג, איך עובדת השיטה הזו, ומדוע המערב אימץ אותה אל לבו.

חשוב לומר כי לתורת הפנג שוואי יש כמה דגשים והם: מיקום של חפצים ופריטים בחלל, מיקום החלל, וצבעים עפ"י הפנג שוואי. לכל חדר בבית יש את הדגשים שלו, את החוקים לגביו ואת הצבעים המומלצים שיהיו בו. זה לא משתנה. אלה הם חוקים קבועים, המתבססים על פילוסופיות ודתות עתיקות בהם מאמינים הסינים.

מדובר על הקשר ליקום, מחזוריות, אנרגיית חיים, יין ויאנג, קור וחום. מושגים שאיכשהו הופכים עפ"י תורת הפנג שואי למיקום הנכון של חדר השינה בבית, לרווח בין הכורסה לשולחן ולצבע הווילון בחדר שינה.
אם אתם רוצים לסדר את הבית שלכם לפי התורה הזו, אתם צריכים להקליד בגוגל פנג שואי טיפים ולהגיע לאתרים שיש בהם מידע כזה. יש המון טיפים לכל חדר, חוקיות משלו וצבעים משלו.

חשוב לומר כי הנחייה של פנג שואי טיפים, לא מגדירה את הסגנון בו אתם אמורים לבחור את הרהיטים שלכם, אלא שמדובר במרקמים ובטקסטורות, במשקל ובמידות, וזה מה שיוצר ומשחרר את האנרגיה בכל חלל בבית.
לחדר שינה.

ראו עוד אודות פנג שואי סלון

פנג שואי כללים פוקס דיזיין

פנג שואי כללים

פנג שואי כללים
  • אל תמקמו את המיטה מול דלת הכניסה.
  • הוציאו מהחדר כל מיני פריטים אישיים שנוגעים לעבודה כמו מסמכים, תיקיות, ניירת ועוד.
  • חשוב מאוד לרכוש מיטה טובה עם גב יציב, זה מעניק ביטחון.
  • אל תאחסנו דברים מתחת למיטה, כדי לאפשר לאנרגיה לזרום. אחסון יתר או ערימות של בגדים למשל, עלולים לחסום את האנרגיה.
  • גם אם יש לכם ארגז מצעים מתחת למיטה, אחסנו בו רק מצעים.
  • מזרן חדש מקביל להתחלה חדשה, נקייה וטהורה. אל תשנו על אנרגיות שנשארו מאנשים אחרים.
  • חשוב להציע את המיטה בתחילת כל יום, זה סימן להתחלה טובה של יום חדש. סדר עושה סדר, מיטה לא מסודרת עושה גם בלגן בנפש.
  • הקפידו לקיים כל הנחייה של פנג שואי כללים, כל עצה חשובה לעין ערוך.

תורת הפנג שוואי נשענת על צבעים ונשענת על כללים. זוהי תורה הבוחרת לראות את העולם דרך השקפת עולם של יקום, מחזוריות ואנרגיה. כל דבר ששמים בחדר, משחרר זרימת אנרגיה או חוסם זרימת אנרגיה. כלומר יש לו משמעות.

בסופו של דבר הסינים וגם חסידי השיטה מאמינים שכללי צבעים פנג שואי וחוקים וכן כללים פנג שואי, הם התנאי ליחסים טובים בתוך החלל בין בני האדם. לא מדובר כאן בעיצוב נטו אלא לחלוטין ביחסים שבין אדם לרעהו ובין אדם ליקום.

יש פה תעתיק של עולמיות קוסמית ורוחנית, שאם פועלים לפיה גם בעיצוב הבית, תורמים לאנרגיה חיונית, לאושר ולשלווה.

כללים פנג שואי וצבעים

פנג שואי כללים טיפים

פנג שואי צבעים לבית

צבעים פנג שואי, שונים מחדר לחדר וגם מבית לבית, זה תלוי במיקום הגיאוגרפי שלו, בכיווני החדרים ועוד. שפת הצבעים של הפנג שוואי היא כמותם ממש – אוניברסלית. אדום הוא אדום בסין ואדום בפולין ואדום בישראל את השפה הזו מייחסים הסינים להבנת היקום. ואם כבר אמרנו אדום, הוא הצבע שיש לו את הגל הכי ארוך והתדירות האיטית ביותר מבין כל פלטת הצבעים. זה כמו אותו גל אדיר, שנע באיטיות אבל כאשר הוא גואה על החוף, הוא הופך אותו לשלולית עצומה.

צבעים פנג שואי וכן כללים פנג שואי והמשמעות שלהם לקוחה מהטבע מסביב מהיקום. הלבן מסמל התחלה חדשה, תקווה ודף חדש. הסגול הוא סמל לרוגע, אז אתם יכולים לתלות בשקט וילון בצבע לילך בחדר שינה. הכחול הוא סמל של תקשורת ושלווה והנוכחות שלו מקלה עליהם. טורקיז מייצג שובבות, ילדותיות ויצירתיות.

זהב מייצג שמחה ובינה, כתום הוא היכולת שלכם להתגבר על לחץ, אדום מלא בהתלהבות סוערת ואנרגיה והצהוב הוא סמל של צחוק והנאה.

חזרה אל Foks Design

עשוי לעניין אותך: שיטת הפנג שואי | עיצוב פנים מודרני | רעיונות לעיצוב הבית | עיצוב חדרים | פנג שואי חדר שינה

מהו פנג שואי חדר שינה?

העולם המערבי המודרני מציע לנו היום בכל רגע חידושים ושכלולים בטכנולוגיות מתקדמות של מגוון עצום של אביזרים ומוצרים וגם שירותים רבים, שמטרתם להקל ולייעל את החיים, ואת התפקוד היומיומי שלנו בבית בעבודה ובשעות הפנאי ,בתחומי החיים השונים.

החיים בעולם העולם המודרני, הם קלים ונוחים יותר, הרפואה מתקדמת יותר, המזון טעים יותר, ועיסוקי הפנאי מגוונים ומהנים יותר, ובעצם ככל שהעולם מתפתח הוא מפתח כלים חדשים להנעים לנו את החיים.

תורות מהמזרח בעולם המערבי

העולם המערבי השכיל ואימץ גם מסורות עתיקות יומין מהמזרח בתחום התזונה הרפואה והרוחניות, שהיום מקובלות ופופולאריות כגון, רפואה סינית ורפואה יפנית, אקופונקטורה שיאצו וגם רפואה איורוודית הודית, כולן פרקטיקות מקובלת היום בכל העולם.

אין ספק כי העולם המערבי התפתח גם מבחינה רוחנית, המילים אנרגיה, או זרימת אנרגיה וגם חסימה אנרגטית הן היום מילים שגורות בכל שפה. בתחום הבית, המגורים וסידור הבית, אימצנו את עקרונות הפנג שואי שהיא שיטה יפנית עתיקה לסידור חפצים בחלל על מנת לייצר הרמוניה עם הטבע.

מהו פנג שואי?

הפנג שואי הינה שיטה יפנית עתיקה שמקורה בדת הטאואיסטית, משמעות המילים פנג שואי היא רוח ומים. מילים אלו לקוחות ממנהגי הקבורה של הסינים בעת העתיקה, הציטוט מתייחס  לקשירת אנרגיית החיים על מקווי מים.

בסין העתיקה נהגו הקיסרים הסיניים לעצב את החללים בארמונותיהם על פי תורת הפנג שואי, המפרשת את מערכות האנרגיה של העולם מתוך כוונה לייצר איזון והרמוניה בין תבניות האנרגיה המחזוריות הפועלות בעולם ובין הבית והסביבה.

הפנג שואי היא שיטה המשלבת בין אסכולות רוחניות כמו גם היין והיאנג על פי התורה הסינית. השיטה מתמקדת במערכת היחסים הקיימת בין חמישה אלמנטים קבועים: אש, אדמה, עץ ,מים ומתכת. וכן מעורבות בשיטת הפנג שואי גם שתים עשרה החיות הסיניות.

הפנג שואי בשירות האדריכלות

הפנג שואי מתייחס לעיצוב הבית וגם המשרד, והוא אומץ בחום על ידי אדריכלים ומעצבי פנים רבים, אלה שואבים השראה ומיישמים את הנחיות הפנג שואי בעיצוב חללי הבית.

מהו פנג שואי חדר שינה?

לכל חלל בבית מתאים סידור שונה בהתאם לעקרונות הפנג שואי, וכמו לחדר השינה יש גם פנג שואי סלון ועוד. בחדר השינה המיטה היא הדבר החשוב ביותר. רבים תוהים למה אסור לשים מיטה מול הדלת, והתשובה היא כי המיטה צריכה להיות ממוקמת בחדר השינה בצורה כזו שניתן לראות את הכניסה, עדיף ראש מיטה בצפון מערב, פנג שואי מדבר על כך כי מצב זה מעניק ביטחון ואף שליטה במרחב. בנוסף אסור להצמיד את המיטה לקיר, המיטה צריכה להיות חופשייה משני צידיה.

איך קובעים את כיוון המיטה?

כאמור המיטה היא הרהיט החשוב בחדר השינה, לכן את כיוון המיטה בחדר השינה קובעים על פי הפנג שואי בעזרת מצפן לופן, בעזרת מצפן זה מודדים וקובעים גם את מיקומם של חפצים נוספים בחדר השינה. ובשאר החדרים.  אין זה פלא כי סידור הבית על פי תורת הפנג שואי סותר את המסורת הקלאסית של סידור החפצים בבית, לדוגמא על פי הפנג שואי, אסור לישון עם הרגליים מול הדלת.

היות ועקרונות תורת הפנג שואי מושתתים על הרמוניה ואיזון בין מחזורי אנרגיות בעולם, הפנג שואי מפליג גם אל מחוץ לבית ובסין ניתן לראות כפרים שלמים בנויים על פי שיטת הפנג שואי וגם בתי קברות הבנויים על פי מסורת זו וגם על פי מצב גרמי השמיים והמזלות.

ראו גם: עיצוב חדרים | משחקי עיצוב בתים | עיצוב חדרי ילדים | פנג שואי חדר שינה

חזרה אל פוקס דיזיין

צבעים פנג שואי טיפים foksdesigne

מלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם: