foksdesigne

פנג שואי סלון

כמו עיצוב היקום פנג שואי הנה תורה שמקורה בפילוסופיה ובדת הטאואיסטית. אצל הסינים שום דבר לא קורה סתם, ובוודאי שלא סידור הבית והחפצים שבתוכו. לכל דבר יש משמעות והיא חייבת להיות רוחנית, לנבוע מאמונה מסוימת ולכל דבר יש משמעות שקשורה ליין וליאנג, חום וקור ואלה שני הניגודים שבעיניהם משלימים את החיים.
הסינים ולא רק הם אלא רבים גם מאזרחי המערב, מעצבים היום את הבית שלהם לפי תורת הפנג שואי, שמבטיחה תחת סידור מסוים, יחסים טובים בין בני הבית, זרימה של אנרגיה והרמוניה.
מדובר על אמיתות פילוסופיות שתופסות מקום גם ביחס של חפצים ופריטים לחלל, גם במיקום שלהם כאשר המטרה המרכזית היא לאפשר לאנרגיה טובה לזרום פנימה ולזרום בכלל.
יש חוקים לסידור של כל חלל בבית, ולכל חלל יש את החוקים שלו. פנג שוואי סלון מתייחס לסידור הנכון של חדר האורחים לפי התורה הזו.

פנג שואי סלון

חדר האורחים: פנג שואי סלון לאנרגיה טובה

פנג שואי סלון פוקס דיזיין

חדר אורחים בכל בית, או "הסלון" כפי שהוא מכונה, הנו חדר מרכזי בכל דירה ובית והוא ממלא פונקציות רבות בהתנהגות ביתית או משפחתית. כאשר רוצים בדרך כלל לומר שהגענו הביתה, אם נפרוט את זה לויז'ואל, נוכל לראות ילדים שמחים על שטיח מקיר לקיר, הורים רגועים שיושבים לידם בנינוחות. ביניהם לא זורם שום מתח. השמש זורחת בבוקר ושוקעת בערב, מדובר במשפחה מאושרת והרבה פעמים מאמינים חסידי הפנג שוואי, בזכות סידור רוחני של הסלון שלהם.

מעריצי השיטה עושים שימוש רב במושג של קור וחום, שמקורותיהם בפילוסופיה העתיקה בסין. חלק חשוך ואיטי שקיים בכל דבר ביקום ומולו, חלק מואר ומהיר שמשלימים זה את זה. על כך מבוססת גם תורת הפג שוואי.

כדי להגיע לסידור נכון- וליישם את הכללים של פנג שוואי סלון, עפ"י החוקים הידועים של התורה, מדובר על הצורך לרכך אותו באלמנטים רכים כמו למשל ריפוד נעים ורך, כריות, עציצים ופרחים, להכניס את הטבע הביתה. אלה האלמנטים היינים להם הוא זקוק.

אבל עוד לפני שמרהטים או מעצבים את הסלון, ההמלצה החשובה היא שחדר האורחים הזה ימוקם בצד הדרומי של הבית. על פי הפנג שוואי זהו המקום של הכבוד והיוקרה ושם הוא צריך להיות. כמו כרטיס הביקור של מוניטין ותדמית בני הבית.

פנג שואי סלון עפ"י חוקי עיצוב

פנג שואי סלון פוקס דיזיין foksdesigne.com

קשר בין אלמנטים לביצוע פנג שואי סלון

פנג שוואי סלון, הנה מטרה של מיקום החפצים במרחב הסלון בצורה שתאפשר זרימת אנרגיית צ'י-חיים בצורה אופטימלית. מומלץ עפ"י חסידי השיטה למקם בסלון מרבצי ישיבה נוחים ורכים כמו כריות, כורסאות וספות, עם אלמנטים שיוצרים תקשורת בין היושבים. כאשר אין שום דבר באמצע, זה עלול להעניק תחושה לא נעימה של אי הבנת הגבולות בחלל עד כדי פגיעה בתקשורת בין הנוכחים.

חשוב גם לא למקם את הרהיטים בצורה צפופה, אלא לאפשר להם מרווח סביר ואף למעלה מכך, חופש ואוויר ביניהם, כדי לעודד את תחושת החופש והשחרור. כך תוכל האנרגיה לנוע בחדר ולא להיתקל במחסומים.
גם ישיבה עם הגב אל הדלת, מנוגדת לשיטה ומעכבת את זרימת האנרגיה. אם למשל יש לכם בסלון דלת ממש קרובה לחלל, מומלץ להקים איזה שהוא קיר נמוך אשר יחצוץ בין הדלת לסלון, ובלבד שהגב לא ייטה לכיוון דלת הכניסה לחדר.

בנוסף אם יש לכם קורה בתקרה של הסלון, מומלץ. לא למקם מתחתיה שום רהיט ישיבה כמו כורסאות או ספה, זה עלול ליצור מועקה. צריך לשחרר את האוויר זה מה שנקרא אירוח בסגנון פנג שוואי סלון.

חזרה אל Foks Design

עשוי לעניין אותך: פנג שואי חדר שינה | עיצוב פנים מודרני

פנג שואי סלון foksdesigne

מלאו את הטופס ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם: